Darmowa dostawa na terenie Polski dla każdego zamówienia !

Tablice PCV – Dlaczego Jest To Wciąż Popularna I Skuteczna Forma Reklamy?

Polichlorek winylu (PCV) jest to dość popularny komponent, z którym spotykamy się na co dzień. Jego szerokie zastosowanie sprawia, że idealnie się nadaje również jako materiał, na którym możemy wydrukować ogłoszenie lub reklamę. Tablice wykonane z tego materiału są wytrzymałe i sztywne, co czyni je idealnym wyborem dla reklam o dużym formacie. Można je bez większego problemu przymocować do ścian za pomocą zawieszek, wkrętów lub kleju, a także zawiesić na linkach lub zaczepach. Alternatywnie, można je postawić na dowolnej płaskiej i sztywnej powierzchni. Tablice reklamowe PCV samodzielnie stojące są szczególnie praktyczne, ponieważ można je łatwo przemieszczać z miejsca na miejsce.
Proces drukowania na PCV polega na wykorzystaniu dwóch rodzajów folii samoprzylepnych: matowej i błyszczącej. W odróżnieniu od druku UV, nadruk nie jest bezpośrednio nanoszony na PCV, ale na folię, która następnie jest przyklejana do podkładu. Co więcej, istnieje także opcja laminowania takich tablic reklamowych, co nie tylko poprawia ich estetykę i wzmaga efekt matu lub połysku, ale także znacząco przedłuża ich trwałość.

Jeżeli więc zastanawiamy się, w jaki sposób możemy dotrzeć do nowych klientów, to z pomocą mogą nam tu przyjść tablice PCV, które jak nic innego pomogą nam reklamować się na dużej powierzchni. Dają one również możliwość uzyskania lepszej jakości druku niż chociażby na metalowych tablicach. Do niewątpliwych zalet tablic PCV możemy zaliczyć również ich plastyczność, dzięki czemu mogą one być dopasowane do danego rozmiaru. Możemy je umieścić niemal w każdym miejscu i będą równie dobrze pełnić swoją funkcję, zarówno informacyjną, jak i reklamową.

Czy reklama za pomocą tablic PCV jest skuteczna?

W dobie wszechobecnej reklamy internetowej nie należy bagatelizować siły, którą wciąż posiada tradycyjna reklama. Jednym z jej rodzajów jest właśnie reklama umieszczona na tablicy PCV. Reklamowanie się w ten sposób jest niezwykle proste. Tablice PCV stanowią doskonałe pole do wyrażenia kreatywności grafików, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że większość osób jest wzrokowcami. Estetycznie zaprojektowana tablica PCV z pewnością przyciągnie ich uwagę i nie zostanie przez nich zignorowana.

Tablice reklamowe PCV są więc idealnym przykładem reklamy, która nie będzie oszpecać miejskiego krajobrazu, ale przy okazji będzie stanowiła jego urozmaicenie. Sam druk na tablicach PCV jest dość trwały, a jednocześnie relatywnie tani, przez co nie musimy inwestować znacznej ilości pieniędzy, aby cieszyć się reklamą, która dotrze do jak największego grona odbiorców. Dodatkowo takie tablice są idealne do tworzenia stoisk na targach i wystawach. Możemy za ich pomocą wyróżnić się na tle konkurencji i przekazać ważne informacje o produktach lub usługach.

Jakie są jeszcze dodatkowe zalety druku na PCV?

Przede wszystkim wykorzystanie tablic PCV daje szanse na trwałą reklamę w wielu miejscach. Komunikacja wizualna, która może obejmować logo firmy, jej nazwę oraz niezbędne informacje, musi być umieszczona na trwałym materiale, takim jak na przykład tablice PCV. Sam polichlorek winylu to wytrzymały materiał, któremu niestraszne są kaprysy matki natury, utrzymuje on swój wygląd bez względu na ekspozycję na nadmierne słońce, czy też opady atmosferyczne. Daje nam to możliwość umieszczenia dużej tablicy PCV, w widocznym miejscu bez obawy, że zbyt szybko straci ona swój kolor. Sama konserwacja tablic stworzonych z PCV nie jest zbyt uciążliwa i nie wymaga większych nakładów finansowych, czy pracy. Do ich mycia możemy zastosować zwykłe detergenty, których używamy codziennie do domowych porządków.

Bez względu na to, czy pracujesz nad projektem reklamowym, dekoracyjnym czy budowlanym, warto rozważyć wykorzystanie tablic PCV ze względu na ich trwałość, łatwość obróbki i szerokie zastosowanie. To materiał, który pozwala dać upust swojej kreatywności i przekształcić pomysły w rzeczywistość..