Darmowa dostawa na terenie Polski dla każdego zamówienia !

Kalendarze – jak prawidłowo odmierzać czas?

Zapewne nie trzeba nikogo przekonywać, że czas to pieniądz, a wszystkie swoje wydatki najlepiej mieć pod kontrolą. Mimo wszechobecnej technologii czasem lepiej móc spojrzeć na papierowy kalendarz wiszący lub biurkowy. Warto mieć obecny rok odpowiednio rozplanowany i zainwestować w takie rozwiązanie. Spełniać on będzie kilka funkcji naraz oprócz praktycznej, jaką jest odmierzanie czasu również estetyczną, jako dekoracja pomieszczenia. Możemy również spersonalizować taki kalendarz. Mamy tu możliwość przesłania do drukarni zdjęć cyfrowych, które będą wykorzystane do stworzenia twojego kalendarza na podstawie Twojego własnego projektu. Umieścić go możemy zarówno w domu, jak i w miejscu pracy gdzie może być również wspaniałym gadżetem reklamowym naszej firmy.

Rodzaje kalendarzy

Chcąc zdecydować się na odpowiedni kalendarz ze zdjęciami do wydrukowania, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie on ma być umiejscowiony. Istnieją bowiem duże kalendarze na ścianę, jak i takie, którymi możemy przyozdobić nasze biurko.

Kalendarze naścienne

Kalendarze ścienne do druku są zdecydowanie większego formatu. Dlatego też możemy na nich umieścić odpowiednią grafikę, nie sprawiając tym samym, że będą one nieczytelne. Możemy wśród takich kalendarzy rozróżnić:

  • Kalendarz trójdzielny jest to opcja, gdy na ścianie posiadamy trochę więcej wolnego miejsca. Może on jednocześnie prezentować trzy kolejne miesiące dlatego też długoterminowe plany łatwiej będzie rozplanować z jego pomocą.
  • Kalendarz jednodzielny prezentuje na jednej kartce kalendarium z jednego miesiąca. Wisząc na ścianie, może nadać naszemu wnętrzu odpowiedniego charakteru i estetycznego wyglądu.

Kalendarze na biurko

Kalendarze biurkowe dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi możemy umieścić na biurku, a przy okazji nadadzą one profesjonalnego wyglądu naszemu miejscu pracy. Kalendarz biurkowy może przyjąć formę piramidki, piramidki spiralowanej oraz piramidki z klejonym kalendarium.

Kalendarze listkowe

Do osobnej kategorii możemy zaliczyć kalendarze listkowe. Dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi mogą się one zmieścić w kieszeni. Posiadają one terminarz na cały rok, a z drugiej strony mogą również prezentować dane, adres i ciekawostki o naszym przedsiębiorstwie. Jest to więc niezastąpiony gadżet reklamowy.

Materiały i oprawa

Do wydruku kalendarzy możemy zastosować różne rodzaje materiałów, z jakich mają być zrobione. Istnieje także możliwość wyboru, na jakim papierze zostaną one wydrukowane. Chcąc zadbać o dodatkową ochronę naszego kalendarza, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu folii, gdzie możemy wyróżnić takie jej rodzaje jak: folia błysk i folia matowa. Dodatkowo możemy uszlachetnić nasz kalendarz, stosując lakier UV.

Zatem jak możemy zauważyć, kalendarze występują w rozmaitych konfiguracjach. Od nas zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy i jaki projekt graficzny będzie na nim umieszczony. Taki kalendarz może okazać się świetnym prezentem na dzień babci i dziadka. Jeżeli chciałbyś zlecić wydrukowanie kalendarza ze zdjęciami, to drukarnia internetowa DrukujeSie.pl posiada szereg opcji, z których z pewnością wybierzesz satysfakcjonujący Cię model.