Darmowa dostawa na terenie Polski dla każdego zamówienia !

Jak Za Pomocą Banerów Zwiększyć Swoje Szanse Podczas Kampanii Wyborczej?

Kampania wyborcza to moment, kiedy warto sięgnąć po wszystkie dostępne narzędzia, by dotrzeć do przyszłych wyborców i zdobyć ich uwagę. Jednym z najlepszych rozwiązań okaże się tutaj baner wyborczy, który od baneru reklamowego różni się tym, że jest on wydrukowany na vinylowym materiale, przez co nadruk, jest ostrzejszy i trwalszy. Najczęściej banery wyborcze występują w postaci płachty, którą umieszcza się na wybranym przez nas obszarze. Banery wyborcze mają znacznie większą siłę oddziaływania niż plakaty wyborcze, gdyż swoim dużym formatem zapewniają większą widoczność. Oczywiście warto uzupełnić swoją kampanię w stosowne ulotki i plakaty wyborcze.

Jak zaprojektować właściwy baner wyborczy?

Projektując baner wyborczy, przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, co i w jaki sposób chcemy przekazać naszym odbiorcom? Najważniejsze zatem będzie umieszczenie zdjęcia kandydata. Oprócz tego lista i partia, z jakiej startuje kandydat, aby ludzie mogli poprawnie zaznaczyć go na karcie do głosowania. Kolejną ważną informacją jest to, na jakie stanowisko ubiega się kandydat, w zależności czy są to wybory prezydenckie lub do sejmu, czy senatu. Dodatkowo można umieścić tu również hasło wyborcze, czy slogan danej partii. Cały tekst na banerze wyborczym powinien stanowić parę zdań, zbyt wiele treści może zniechęcić osoby do zapoznania się z przekazem baneru.

Elementem graficznym, bez którego ciężko wyobrazić sobie baner wyborczy jest logo ugrupowania oraz barwy partii. Pozwala to szybciej powiązać kandydata z wartościami, które on prezentuje.

Czcionka z kolei powinna wyróżniać się na tle baneru wyborczego, nie należy też przesadzać ze zbyt wymyślnym fontem, gdyż może on stać się dla odbiorcy nieczytelny. Litery powinny być odpowiednio duże, żeby można było odczytać je z daleka.

Co decyduje o sukcesie baneru wyborczego?

Wśród zalewu banerów wyborczych trudno wybić się na tle konkurencji. Musimy więc przygotować jego odpowiednią szatę wizualną, która przykuje uwagę. Nie musimy się tu też ograniczać, jak w przypadku plakatów, gdyż dużo większy format pozwala na umieszczenie większej ilości grafik w dużo lepszej rozdzielczości. Dzięki temu nasza kandydatura zostanie lepiej zaprezentowana.

Ważne, żeby zlecić druk baneru odpowiedniej drukarni online, w innym przypadku nawet najlepszy projekt może zostać zmarnowany i nie wykorzystać pełnego potencjału baneru wyborczego. Nieodpowiedni materiał, czy źle nadrukowana treść nie wytrzymają zmiennych warunków pogodowych, ostrego słońca, intensywnych opadów, czy ujemnych temperatur.

Należy wziąć pod uwagę wielkość baneru wyborczego oraz to, gdzie ma zostać on umiejscowiony. Trzeba wybrać odpowiednie miejsce tak, aby, jak najwięcej osób mogło zobaczyć nasz przekaz. Może on zdobić budynki codziennego użytku lub zostać rozłożony podczas wiecu wyborczego. Posiada on jeszcze tę przewagę nad bilbordami, że do jego montażu wystarczą tylko opaski zaciskowe. Ponadto płachtę z banerem wyborczym dużo łatwiej przetransportować w inne miejsce.

W naszej drukarni online specjalizujemy się również w przygotowywaniu banerów wyborczych, dlatego możesz skorzystać z naszej pomocy. Jeżeli nie masz jeszcze projektu graficznego, również możesz zgłosić się do naszych grafików, którzy przygotują go dla Ciebie. Wspólnymi siłami stworzymy dla Ciebie baner, dzięki któremu Twoja kandydatura na pewno zostanie dostrzeżona!